Водич низ СКОПЈЕ
Постови означени со: ручек

Да Ти Нацртам: За државното „БЕСПЛАТНО“

Кога државата вели дека обезбедила нешто бесплатно, тоа е исто како фрижидерот да рече дека чести ручек. Ако никој не стави храна во фрижидерот, ќе нема ни што да се извади. Ако никој не и... Државата никогаш ништо не дава бесплатно!
Печење: Неделна тава печено месо на грчки начин

Печење: Неделна тава печено месо на грчки начин

Добредојдовте на официјалниот грчки неделен ручек! Ова е едно од оние јадења кои немаат ист вкус дома и во ресторан. Толку многу сте навикнати на домашната верзија, непцето е навикнато на истиот вкус со години,... Традиционално се служи со рендана мизитра
Полнет кромид на азербејџански начин

Полнет кромид на азербејџански начин

Викендов екипата на Балкон 3 одлучи да ви претстави еден традиционален рецепт од Азербејџан, земјата која годинава е домаќин на Евровизија. Во пресрет на вечерашното финале ви препорачуваме за саботниот ручек да подготвите полнет кромид...