Водич низ СКОПЈЕ
Постови означени со: кромид
ИМАМОТ СЕ ОНЕСВЕСТИ! ( İMAM BAYILDI) !

ИМАМОТ СЕ ОНЕСВЕСТИ! ( İMAM BAYILDI) !

Постојат голем број на приказни за тоа од каде потекнува името на ова вкусно јадење, имам бајилди. Иако се разликуваат помеѓу себе, сите завршуваат на ист начин, на крајот на приказната имамот се онесвестува. Според...
Детоксикацијата со „Македокс“ почнува

Детоксикацијата со „Македокс“ почнува

Со проекција на филмот „Скопје 63’“во чест на 50 годишнината од скопскиот земјотрес и со Оскаровскиот филм „Барајќи го Шугармен“ во сабота официјално стартува фестивалот на креативен документарен филм „Македокс“. Поделени во четири програмски целини,...
Полнет кромид на азербејџански начин

Полнет кромид на азербејџански начин

Викендов екипата на Балкон 3 одлучи да ви претстави еден традиционален рецепт од Азербејџан, земјата која годинава е домаќин на Евровизија. Во пресрет на вечерашното финале ви препорачуваме за саботниот ручек да подготвите полнет кромид...