Водич низ СКОПЈЕ
Постови означени со: кошарка
КОШАРКАРСКИОТ ЖОЗЕ МУРИЊО

КОШАРКАРСКИОТ ЖОЗЕ МУРИЊО

Харизматичниот скромен лидер на кошаркарскиот клуб Галатасарај од Истанбул, Октај Махмути, годинава е избран за најдобар тренер на ULEB Eurocup. Скопјанецот Октај, задоволен од тоа што неговите фанови го споредуваат со Мourinho, но објаснува: “Побелена...
Истанбул домаќин на завршниот Евролига кошаркарски турнир

Истанбул домаќин на завршниот Евролига кошаркарски турнир

Панатинаикос, ЦСКА Москва, Олимпијакос и Барселона се четирите екипи учесници на завршниот турнир во кошаркарската Евролига. Домаќин на турнирот е градот Истанбул, каде од 11 до 13 мај ќе се води жестока битка за освојување...
Турски Ефес со грчки тренер атакува на успеси

Турски Ефес со грчки тренер атакува на успеси

„Назначувањето на грчиот селектор како главен тренер на тимот од Анадолија претставува вртење на нова страна во турската кошарка, па и спортот воопшто, со оглед на  ривалитетот помеѓу овие две земји.“ Турскиот  гигант, ‘ Анадолу...