Водич низ СКОПЈЕ
Постови означени со: Дојран
UNITED STATES OF BALKANS Е НАШИОТ СОН

UNITED STATES OF BALKANS Е НАШИОТ СОН

Интервју со грчкиот бенд Baildsa Кога за еден и пол час ќе чуете ска, реге и рап „зачинети“ со препознатливи балкански звуци, ромски мелодии и светски поп „евергрини“, кога на еден концерт публиката ќе игра на... Границите не значат ништо
Зијан: Се уште добро се забавуваме на сцена

Зијан: Се уште добро се забавуваме на сцена

Зијан – интервју Добро познатата гитарска мелодија го распара тешкиот дојрански воздух. За само дел од секундата беше придружена од извици на воодушевување на неколкуилјадната публика, која во еден глас почна да ги пее стиховите...
Балкон 3 на Д Фестивал 2012 (фото галерија)

Балкон 3 на Д Фестивал 2012 (фото галерија)

На брегот на Дојранското Езеро синоќа се одржа второто издание на Д Фестивал. Топлото време и познатите дојрански комарци не беа пречка за неколку илјадната публика да ужива во концертот. Фестивалот го отворија домашните рок...
Д Фестивал на брегот на Дојранското Езеро

Д Фестивал на брегот на Дојранското Езеро

Бендови од Македонија, Грција и Србија и светски познатата британска музичарка Sonique ќе настапат на второто издание на Д Фестивал, кој ќе се одржи утревечер на дојранското крајбрежје. Туристичкиот центар на југот на Македонија очекува...