Водич низ СКОПЈЕ

Пролетна јагнешка чорба

TR EN

Пролетта ги менува навиките за јадење на луѓето. Зимницата полека се заменува со специјалитети кои содржат свеж зеленчук. Балкон3 викендов Ви препорачува да подготвите јагнешка чорба со зеленчук. Врелата чорба е одличен избор за појадок кој ќе Ве „загрее“ во сеуште студените априлски утра или вкусно предјадење за неделниот ручек.

Потребни состојки за 4 порции:

– 4 лажици путер
– 1/2 кг. јагнешко месо исецкано на мали коцки
– 2 супени лажици брашно
– 1 чешне лук, сецкан
– 1 гранка рузмарин
– 1 ловоров лист
– 3 китки магдонос
– 1/2 чаша суво бело вино
– 2 мали компири сецкани на мали коцки
– 3 моркови, исецкани ситно
– 1 главица бел кромид ситно сецкан
– 1 чаша свеж грашок
– 3 чаши врела вода
– сол и бибер по вкус

Подготовка:

На загреана рингла се става тенџере во кое се ставаат 4 лажици путер. Откако ќе се стопи путерот, веднаш се става исецканото месо. Кусо време се пржи на тивок оган, а потоа се додава брашното и нежно се меша. Во тенџерето се додава лукот, рузмаринот и ловровиот лист. Сето тоа се полева со белото вино и се остава месото да подинста дваесетина минути. Потоа се додаваат компирот, морковот и кромидот и во тенџерето се истура водата. Чорбата се вари на тивок оган околу еден час, а 20 минути пред крајот се додава и грашокот. Доколку има потреба се додава уште вода. Пет минути пред да се заврши со варењеро се додава магданосот, сол и бибер по вкус. Чорбата се служи додека е сеуште врела, а највкусна е со лепче потпечено на скара.

Добар апетит!

Коментари