Водич низ СКОПЈЕ

Љубов кон фотографијата од „мали нозе“

TR GR EN

„Прво почнав да фотографирам со мобилниот телефон на татко ми, но магијата на „ловењето“ слики и моменти брзо ме освои. Првиот фото апарат го добив на 12 години и од тогаш имам направено илјадници фотографии“. Вака ја почнува својата приказна Ајданур Незир, победничката на фото конкурсот, кој во текот на минатиот месец го организираше веб порталот Балкон3.

aydanur_naslovnaИако има само 17 години, Ајданур е голем вљубеник во фотографијата. Вели дека сака да фотографира се` што ќе и` го привлече погледот. Обожува да патува, а омилени градови, кои сака да ги „освои“ со нејзиниот објектив се: Каиро, Бангкок, Њу Делхи и Рио Де Жанеиро. Не крие дека има голема желба и професионално да се занимава со фотографирање.

Ајданур со наградата од Балкон3 - фотоапарат од марката FujiFilm

Ајданур со наградата од Балкон3 – фотоапарат од марката FujiFilm

Ние тврдиме дека Ајданур веќе е одличен фотограф, а најдобар доказ за тоа се фотографиите во прилог. Уживајте!

399806_2888724350471_1318390598_n 400491_2888732150666_1541482340_n 405469_2888729070589_219283014_n 409044_2888730190617_16561430_n 644757_4265027077179_1349208973_n 995483_10201246215550705_1903532294_n 1098088_10201229787860023_1993505178_n IMG_0851 IMG_2638 IMG_3339 IMG_6405 IMG_6447 IMG_6542 IMG_6564

Балкон3

Фото: Ајданур Незир

Коментари