Водич низ СКОПЈЕ

Балкон3

Forum Replies Created

Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)
 • Author
  Posts
 • in reply to: Газиантеп – Јужна Турција #11013
  Балкон3Балкон3
  Keymaster

  Дарко, имаме одлична приказна водич за Газиантеп. Што да се види и посети. Каде да се јадат најдобрите ќебапи, најдобрата баклава:) Газиантеп е прочуен по својата гастрономска понуда и многумина доаѓаат уште рано наутро во градот за да посетат некој од познатите ресторани, да вкусат вистински ќебап и навечер се враќаат дома. Се спомнуваат неколку стари имиња бидејќи ова парче земја било дом на неколку славни цивилизации и се верува дека Селеукос, главниот командант на војската на Александар Велики, бил основачот на градот. http://balkon3.com/zimsko-patuvanje-vo-antep-stil-2/

  in reply to: Скопје – Атина #11011
  Балкон3Балкон3
  Keymaster

  Од Скопје до Атина се стигнува лесно, патот е убав, речиси цело време автопат, се вози само право, и во еден здив околу 700 километри. За семејство е најдобро да се оди со автомобил, бидејќи авионска линија помеѓу овие два града, Скопје и Атина, престолнини на две соседни земји, нема. Има плин по бензиските, иако не на сите, но на подобрите е означено и има. мислам дека чини околу 45 денари. поздрав и убав пат:)
  ПС: Еве еден текст на Балкон3 за патување со автомобил од Скопје до Атина
  http://balkon3.com/patuvanje-od-skopje-do-atina-so-avtomob/

  in reply to: Лептокарија-Литохоро #11009
  Балкон3Балкон3
  Keymaster

  А колку би чинело таксито, има ли добар такси превоз? И плус ако некој може да ми каже колку е далеку Неа Пори од Лептокарија? Син ми оди на фудбалски камп таму деновиве па да имам претстава ако бил некој? Фала

Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)