Водич низ СКОПЈЕ

Скопје – Атина

Дома Форум на патникот Дестинации Скопје – Атина

Viewing 1 reply thread
 • Author
  Posts
  • #11010
   AvatarZona
   Participant

   Сакаме со кола да одиме до Атина, колку време се патува отприлика? И колку се плаќа за патарини, некаде видов дека сега имало до Атина доста патарини. Е и уште нешто дали на бензиските во Грција има плин и колку чини? благодарам

  • #11011
   Балкон3Балкон3
   Keymaster

   Од Скопје до Атина се стигнува лесно, патот е убав, речиси цело време автопат, се вози само право, и во еден здив околу 700 километри. За семејство е најдобро да се оди со автомобил, бидејќи авионска линија помеѓу овие два града, Скопје и Атина, престолнини на две соседни земји, нема. Има плин по бензиските, иако не на сите, но на подобрите е означено и има. мислам дека чини околу 45 денари. поздрав и убав пат:)
   ПС: Еве еден текст на Балкон3 за патување со автомобил од Скопје до Атина
   http://balkon3.com/patuvanje-od-skopje-do-atina-so-avtomob/

Viewing 1 reply thread
 • You must be logged in to reply to this topic.