Водич низ СКОПЈЕ

Лептокарија-Литохоро

Дома Форум на патникот Дестинации Лептокарија-Литохоро

Viewing 2 reply threads
 • Author
  Posts
  • #10999
   Балкон3Балкон3
   Keymaster

   Знае ли некој како може наједноставно да се стигне од Лептокарија до Литохоро, без сопствен автомобил? Дали таксито е единствена опција или има и некоја друга?

  • #11000
   AvatarGoce
   Participant

   Најлесно е со такси или со некој локалец да го замолиш да те превезе.

  • #11009
   Балкон3Балкон3
   Keymaster

   А колку би чинело таксито, има ли добар такси превоз? И плус ако некој може да ми каже колку е далеку Неа Пори од Лептокарија? Син ми оди на фудбалски камп таму деновиве па да имам претстава ако бил некој? Фала

Viewing 2 reply threads
 • You must be logged in to reply to this topic.