Водич низ СКОПЈЕ

Балкон 3 на Д Фестивал 2012 (фото галерија)

На брегот на Дојранското Езеро синоќа се одржа второто издание на Д Фестивал. Топлото време и познатите дојрански комарци не беа пречка за неколку илјадната публика да ужива во концертот. Фестивалот го отворија домашните рок легенди Зијан, кои уште еднаш докажаа дека се мајстори за живи свирки и потсетија на хитовите како Пушти коси, Елизабет, Деца бевме. Потоа на сцената се качија членовите на грчкиот состав Baildsa, кои иако се првпат во Македонија, со својот енергичен настап предизвикаа вистинска еуфорија во публиката. Ваквата атмосфера продолжи и за време на настапот на белграѓаните С.А.Р.С., кои и се добро познати на македонската публика. За крај посетителите има можност да уживаат во сетот на британската музичарка Sonique, која го заврши настапот со хитовите Sky и It feels so good.

Балон 3 низ куса фото галерија ви ја пренсеува атмосферата од фестивалот.

[nggallery id=2]

фото: Александар Семенпеев

Коментари