Водич низ СКОПЈЕ
» Галерија
Боите го прават животот поинаков

Боите го прават животот поинаков

Облечете на себе облека со весели бои и уживајте во животот. Победете го лошото расположение, надминете ја депресијата. Таа би била основната порака на девојчињата од фолклорните групи, кои учествуваа на Меѓународниот фестивал на пролетни...
Дефиле на кучиња во Градскиот парк

Дефиле на кучиња во Градскиот парк

Од Пудлица, до Ирски Сетер, различни раси на домашни миленичиња, со уште поинтересни имиња како Хилари, Барон, Торик и др. Тие денеска го искористија прекрасниот сончев ден во Скопје и заедно со своите сопственици продефилираа...
Северен Кипар – нова понуда

Северен Кипар – нова понуда

На Меѓународниот саем за туризам во Скопје, според, туристичките агенции, годинава повторно хит се Турција и Грција, а новина во понудата е Северен Кипар. Генералната понуда е за патување во странство, така што саемот е...
Фото сторија – Bei The Fish vs dEUS

Фото сторија – Bei The Fish vs dEUS

За сите оние кои не беа во можност да присуствуваат на петочниот концерт на dEUS во Солун, каде како предгрупа настапија и нашите урбани херои Bei The Fish, Balkon3 ексклузивно низ објективот на  Мишо Ристов...

Попова Шапка – вистински снежен рај

И додека странците им се восхитуваат на природните убавини на нашата земја, завидувајќи ни на богатството што го поседуваме, ние „навидум сопственици на природните богатства“ не сме ни свесни што сé имаме добиено како наследство...
СНЕЖНИОТ ТАНЦ НА ДИВИТЕ ГУЛАБИ

СНЕЖНИОТ ТАНЦ НА ДИВИТЕ ГУЛАБИ

СНИМЕНИ ВО СТАРАТА ТУРСКА  ЧАРШИЈА Мир Возбуда Почеток Повеќе возбуда Хаос Изморени Стратегија Ти велам… Провокација Возбуда 2 Паметно Фото: Хусамедин...
Снежен албум

Снежен албум

Снегот, кој повторно не изненади 🙂 беше вистинска инспирација за дел од нашите читатели. Студеното време не ги спречи да направат прекрасни фотографии и да учествуваат на нашиот натпревар за најдобар снежен албум. Натпреварот сеуште...

Скопска зима, бело спокојство во градскиот парк

Зимата е прекрасна. Особено ако сте во Градскиот парк во Скопје. Уживајте во снежната приказна на Хусаметин Гина, Балкон3. Фото: Хусамедин...
УБАВИНИТЕ НА ВОДНО ВО ЗИМА

УБАВИНИТЕ НА ВОДНО ВО ЗИМА

Убавините на Водно во зима, чистиот воздух, сонцето и снегот магнет за голем број посетители на падините на скопската планина и  Милениумскиот крст на врвот на Водно фото: Тоше...
Манастирот Симонопетра во Грција

Манастирот Симонопетра во Грција

Манастирот Симонопетра е еден од најубавите манастири на Света Гора во Грција....