Водич низ СКОПЈЕ

Bei The Fish во Солун предгрупа на dEUS

Со својот препознатлив музички израз Bei The Fish докажа дека е еден од најавангардните бендови на Балканот. По неколкуте забележителни турнеи и настапи со реномирани групи и пејачи како Massive Attack, Amy Winehouse, Moby добија покана за настап со култниот белгиски состав dEUS. Свирката е закажана во клубот Mylos во Солун на 16 март.
Доволно време да се организирате со вашата екипа во живо да проследите два навистина одлични бендови кои го заслужуваат вашето присуство.  Според најавите, Bei The fish во Солун ќе настапат во придружба на нивниот соработник, Англичанецот Ола Диос. Концертот на dEUS во Солун e во рамките на нивната европска турнеја на која го промовира својот последен албум. Билетите се продават по цена од 32 евра. Повеќе инфо може да добиете на овој линк.

Коментари