» Udhëtim
Rruga në botën tregtare Shkup-Stamboll

Rruga në botën tregtare Shkup-Stamboll

Tregtarët e kanë kaluar rrugën mes Shkupit dhe Stambollit ndër shekuj.  Shtetet dhe perandoritë janë ndërruar,  por kjo lidhje e fortë tregtare ka mbetur akoma. Edhe sot, një numër i madh i prodhimeve  që prodhohen... Si dyqane porcelani ku duhet të hyj një elefant
SHILE – PLAZHE TË BARDHA, QETËSI DHE RELAKSIM NË VERI TË STAMBOLLIT

SHILE – PLAZHE TË BARDHA, QETËSI DHE RELAKSIM NË VERI TË STAMBOLLIT

Të vizitohet Stambolli, qyteti i cili 24 orë frymon dhe jeton me një ritëm të përshpejtuar, është një sfidë e vërtetë. Kur të arrini këtu shpejtoni për të vizituar çdo gjë, por kjo nuk është... Këtu është fanari më i madh në Turqi
Balkon3 ju ofron Ksamilin si destinacion i preferuar  për pushimet verore

Balkon3 ju ofron Ksamilin si destinacion i preferuar për pushimet verore

Me rritjen e temperaturave dhe me afrimin e pushimeve verore, rritet edhe interesi i qytetarëve për destinacionet turistike. Balkon3 kësaj radhe vendosi t’jua prezantoj edhe një vend tjetër turistik ku Ju mund ti kaloni pushimet... gjire të virgjër, grykëderdhje lumenjsh, bunkerët
12 arsye t’i doni verërat greke

12 arsye t’i doni verërat greke

1. Greqia synon prodhimin e verërave cilësore në sasi të vogla. Rreth 5 milon litra verë prodhohen në vit më çka Greqia vihet në rangun e rajoneve më të rëndësishme të prodhimit të verës. 2. 275... Vera e gëzon zemrën
Dhjetë fakte për Stambollin, qyteti që bën flirt në dy kontinente

Dhjetë fakte për Stambollin, qyteti që bën flirt në dy kontinente

Stambolli! Vendi që përmbush të gjitha dëshirat e botës dhe ju hap portat drejt  bukurisë së  çmuar, historisë, shoping-ut dhe flirtin në dy kontinente.   Kryeqytet I tre perandorive do ju fitoj pasi është shumë më... mbi 3000 dyqane në Kapali Çarshi
Shëtitje në parkun më ë bukur në Athinë

Shëtitje në parkun më ë bukur në Athinë

Mirëserdhët në kopshtin nacional në Athinë! Menjëherë afër sheshit çdoherë plot me njerëz Sintagma, ku vend historik, miqësor ndaj vizitorëve dhe i gjelbër paraqet oazë të romantizmit nga shekulli I 19. Të planifikuar në vitin... Parku përfshin hapësirë prej 158 km katrorë
Korfuzi- Pjesë e parajsës në Detin Jon

Korfuzi- Pjesë e parajsës në Detin Jon

Vet mendimi për det, diell, plazhe, për mua  asocon në ishullin e mrekullueshëm në Detin Jon-Korfuz. Edhe pse nuk është ishulli më I madh në Detin Jon megjithatë është më I gjelbëri. Dhe nëse pyesni... çmime për gjitha shërbimet
Udhëtimi nga Shkupi në Athinë me makinë për shtat orë

Udhëtimi nga Shkupi në Athinë me makinë për shtat orë

Kujdes, kur të arrish në qytet GPS mund të mos punoj si duhet, më paralajmëroi para se të nisesha për Athinë kushëriri im I cili tashmë kishte përvojë që të vozis sipas GPS në kryeqytetin... Kush pyet nuk endet kot
BURSA- ëndërr që nuk përshkruhet

BURSA- ëndërr që nuk përshkruhet

Nëse ju rrjedhin lot kur të shihni targën me numër 16, nëse në stadiumin Ataturk brohorisni vetëm për Bursaspor, nëse në hyrje të qytetit ndjeni Osman Gazin dhe nëse ju mungon teatri I hijeve Karagoz... Një nga qytetet më të sigurta në Turqi
Në kërkim të çezmës së Gostivarit

Në kërkim të çezmës së Gostivarit

Në Gostivar ka një çezme, Oh , një çezme, shpirt çezmeje Vajzat e Gostivarit, të gjitha, vajza të zgjedhura Dhe shpirti më djeg, dhe qajë … Këto vargje janë nga një këngë  e vjetër. Autori... Fotografi nga qyteti me shumë mysafir