» Në një ballkon
SHILE – PLAZHE TË BARDHA, QETËSI DHE RELAKSIM NË VERI TË STAMBOLLIT

SHILE – PLAZHE TË BARDHA, QETËSI DHE RELAKSIM NË VERI TË STAMBOLLIT

Të vizitohet Stambolli, qyteti i cili 24 orë frymon dhe jeton me një ritëm të përshpejtuar, është një sfidë e vërtetë. Kur të arrini këtu shpejtoni për të vizituar çdo gjë, por kjo nuk është... Këtu është fanari më i madh në Turqi
Balkon3 ju ofron Ksamilin si destinacion i preferuar  për pushimet verore

Balkon3 ju ofron Ksamilin si destinacion i preferuar për pushimet verore

Me rritjen e temperaturave dhe me afrimin e pushimeve verore, rritet edhe interesi i qytetarëve për destinacionet turistike. Balkon3 kësaj radhe vendosi t’jua prezantoj edhe një vend tjetër turistik ku Ju mund ti kaloni pushimet... gjire të virgjër, grykëderdhje lumenjsh, bunkerët
Barcoleta të mira nga Ballkani

Barcoleta të mira nga Ballkani

1. Gjermani, Françezi, Anglezi dhe Greku komentojnë për fotografinë e Adamit dhe Evës në kopshtin e Edenit. Gjermani thotë “ Shikoni këto trupa të përkryer, ajo është e gjatë dhe flokëverdhë, ai është  atletik muskuloz... Çfarë ka për drekë, jam i urritur
12 arsye t’i doni verërat greke

12 arsye t’i doni verërat greke

1. Greqia synon prodhimin e verërave cilësore në sasi të vogla. Rreth 5 milon litra verë prodhohen në vit më çka Greqia vihet në rangun e rajoneve më të rëndësishme të prodhimit të verës. 2. 275... Vera e gëzon zemrën
windows xp turkey8

Windows XP në Turqinë evropiane

Udhëtojmë nga Stambolli drejtë kufirit turko-grek dhe peizazhi,  e pabesueshme por të përkujtonte në sfondin (prapavijën) e  Windows XP. Dielli i jepte shkëlqimin e vërtet, mjegullat e kishin niansën e duhur të bardhë, derisa qielli... Besoj se fotografia është më se e qartë?
Mish i fshatit, kënaqësia gastronomike e përcjell me verë të kuqe

Mish i fshatit, kënaqësia gastronomike e përcjell me verë të kuqe

Ushqimi nga hapësirat ballkanike e cila konsumohet gjatë gjithë sezoneve edhe pse më mirë është kur jashtë është ftohtë, duke pas parasysh se ka disa lloje të ndryshme të mishit. Nëse kjo kënaqësi gastronomike kërkon... mos u frikoni, përpiquni ta gatuani këtë recet
Dhjetë fakte për Stambollin, qyteti që bën flirt në dy kontinente

Dhjetë fakte për Stambollin, qyteti që bën flirt në dy kontinente

Stambolli! Vendi që përmbush të gjitha dëshirat e botës dhe ju hap portat drejt  bukurisë së  çmuar, historisë, shoping-ut dhe flirtin në dy kontinente.   Kryeqytet I tre perandorive do ju fitoj pasi është shumë më... mbi 3000 dyqane në Kapali Çarshi
Shëtitje në parkun më ë bukur në Athinë

Shëtitje në parkun më ë bukur në Athinë

Mirëserdhët në kopshtin nacional në Athinë! Menjëherë afër sheshit çdoherë plot me njerëz Sintagma, ku vend historik, miqësor ndaj vizitorëve dhe i gjelbër paraqet oazë të romantizmit nga shekulli I 19. Të planifikuar në vitin... Parku përfshin hapësirë prej 158 km katrorë
cador5 balkon3

I’m only happy when it rains

[portfolio_slideshow id=8517] Photo: Husamettin... Ditë me shi në Shkup
El Greko në Spanjë, 2014-manifestime paralele në Greqi

El Greko në Spanjë, 2014-manifestime paralele në Greqi

Spanja, vendi që pranoi talentin dhe karakterin e El Greko, shënon 400 vjetorin e vdekjes së tij (7 prill 1614) duke I ofruar publikut program të gjerë të ekspozitave, ligjëratave, koncerte muzikore, manifestime arti dhe... homazh për një piktor mjeshtër