GULAXH – ËMBËLSIRË QUMSHTI ME SHEGË, ARRA DHE FËSTËK

MK TR EN

Balkon3  ju përgatit Gulaxh (Güllaç) – ëmbëlsirë tradicionale turke nga periudha Osmane, veçanërisht e vlerësuar gjatë muajit të Ramazanit

gullach1_balkon3

Kuzhina turke është e njohur  për nga ëmbëlsirat shumë kalorike  dhe të shijshme me qumësht.

Ëmbëlsira me qumësht Gulaxh – güllaç (gioul-LACH) kryeson në  këtë listë. Në fakt bëhet fjalë për ëmbëlsirë të bardhë, të butë dhe të lehtë nga disa shtresa pete –miell misri dhe niseshte misri, të ngjyera me  qumësht të ëmbëlsuar dhe  i mbushur me ujë trëndafili ose ekstrakt vanilje.

Kjo ëmbëlsirë tradicionale mund të gjeni në vitrinën e të gjitha restoranteve dhe pastiçerve që shërbejnë ëmbëlsira tradicionale turke.Zakonisht  është e zbukuruar me fara nga shega  e freskët, arra,fëstëk lajthi që i japin shije ekstra dhe cilësi.

Asnjëherë nuk është vonë ta shijoni këtë ëmbëlsirë për të cilin një pronar i një pastiçerie thotë: Ai është i bardhë si engjëll, dhe me shije të mirë gjithashtu”.

gullach_balkon3

Kjo ëmbëlsirë vlerësohet sidomos gjatë muajit të shenjtë të Ramazanit, sepse është e lehtë për stomakun pas një dite asket të gjatë. Gjegjësisht, konsumimi i petave gjatë muajit të Ramazanit dhe i kësaj ëmbëlsire rritet mbi 85 %. Por, kjo ëmbëlsirë mund të shërbehet edhe  në çfrëdo periudhe  të vitit.

Për të përgatitur Gulaxh në  shtëpi, ju nevoiten  përbërësit e mëposhtme:

gullach_kori_balkon310 peta  güllaç

1 t ½ litër qumësht

350 gr.sheqer

1 filxhan arra të  copëtuara ose fëstëk

dhe shegë për zbukurim

Përgatitja:

Gullac 2Së pari ngrohni qumështin së bashku me sheqerin.Qumështi duhet të jetë shumë i nxehtë që  të mund të shkrihet sheqeri në të.  Në tigan  vëndoni një petë gulaxh, të njejtën e spërkatni  me qumësht, prisni që  qumështi  të thithet dhe të njejtin veprim përsëriteni edhe për katër petat tjera.

Pasi të keni përfunduar procedurën me petën e pestë,  të njejtës i hedhim arrat e copëtuara ose festëk.Pas kësaj, e përsëritni  procedurën me radhitjen e petave, spërkatni me qumështin së bashku me pesë petat e mbetura , ndërsa në fund pjesën e mbetur të qumshtit e hidhni mbi ëmbëlsirën.

Të njejtën e vendosni në frigorifer për t’u ftohur mirë. Dëshiroj t’ju përmend që mos të dëshproheni në rast se petat marrin  formë të parregullt ose plasariten, gjegjësisht nga qumështi të njejtat do të bymehen dhe do të barazohen.

Pasi të jetë ftohur mirë mund ta servoni duke e prerë në formë katrore ose bakllavaje, spërkatni me fëstëk, arra ose kokos.Ndërsa si zbukurim mund të shtoni disa shegë. Dhe për zbukurim mund të shtoni disa shegë, mjedër ose luleshtrydhe.

Gullac

Kënaquni me ëmbëlsirën e Balkon3

Ju bëftë mirë, Afıyet olsun 🙂

Kristina Angeleska

Comments