Водич низ СКОПЈЕ

Скопје – Евиа (Грција)

Дома Форум на патникот Дестинации Скопје – Евиа (Грција)

This topic contains 0 replies, has 1 voice, and was last updated by  Darko 5 years, 1 month ago.

 • Author
  Posts
 • #11191

  Darko
  Participant

  Бидејќи имаше прашања колку се вози натаму како е, еве да одговорам бидејчи бев минатата година.
  Се вози многу бргу, убаво се патува. Прав пат три четири часса возење додека не видите знак дека треба да се скршне десно и да се исклучите од автопатот за да стигнете до местото од каде што фаќате траект. Самиот пат ве води до таму, нема грешка. За четиричлено семејство и автомобил се плаќа околу 25 евра траект. Откако че слезете од траектот се наоѓате во едно мало местенце и од тука можете да се упатите до саканата дестинација. Јаз бев во пефки, на саат време возење од таму, патот е добар, регионален пат. Пефвки е супер, името му доаќа во превод Борово, има зеленило, борова шума. Поевтино е з една третина од Халкидики.. За друго инфо стојам на располагање:)
  поздрав,
  дарко

  • This topic was modified 5 years, 1 month ago by  Darko.

You must be logged in to reply to this topic.