Водич низ СКОПЈЕ

Лептокарија-Литохоро

Дома Форум на патникот Дестинации Лептокарија-Литохоро

This topic contains 2 replies, has 2 voices, and was last updated by Балкон3 Балкон3 5 years, 3 months ago.

 • Author
  Posts
 • #10999
  Балкон3
  Балкон3
  Keymaster

  Знае ли некој како може наједноставно да се стигне од Лептокарија до Литохоро, без сопствен автомобил? Дали таксито е единствена опција или има и некоја друга?

 • #11000

  Goce
  Participant

  Најлесно е со такси или со некој локалец да го замолиш да те превезе.

 • #11009
  Балкон3
  Балкон3
  Keymaster

  А колку би чинело таксито, има ли добар такси превоз? И плус ако некој може да ми каже колку е далеку Неа Пори од Лептокарија? Син ми оди на фудбалски камп таму деновиве па да имам претстава ако бил некој? Фала

You must be logged in to reply to this topic.