» Kuzhinë
Ai që e provon – bëhet pishman njëherë- ai që nuk e provon- bëhet pishman njëmi herë

Ai që e provon – bëhet pishman njëherë- ai që nuk e provon- bëhet pishman njëmi herë

Nëse i qaseni kuzhinës magjike turke, gjithmonë mund t’ju befasojë dhe fascinojë… Ketë herë  bëhet me një kënaqësi  të çuditshme, me një emër edhe  më të çuditshëm : Pishmanije. Këto topa të pazakontë ,të shijshme... Reçetë-Provo, që mos të bëhesh pishman
Balkon3 propozon meze futbolli: sallatë me speca dhe djathë

Balkon3 propozon meze futbolli: sallatë me speca dhe djathë

Futboll dhe birrë. Pse pikërisht birrë? Nuk ka shumë sqarime. Kryesisht pranojnë se futbolli u bë një sport tradicional fillimisht në vendet ku birra veç më ishte pije tradicionale, në Ishujt Britanik, Gjermani, pra pasi... Vallë I keni përbërësit?
Koha për piknik ! Kifle  – lule me salçiçe

Koha për piknik ! Kifle – lule me salçiçe

Këtë vit pranvera u vonua shumë, por, megjithatë ajo hyn kah dera e qershorit.Në mënyrë joshëse i zgjon ëndërrat, nërsa  bukuria  e  pranverës, diversitetii i tij, si  dhe rrezet e shëndritshme të diellit  përmbushin  dëshirat tona . Gjithçka lulëzon, mund të... Shijshme, lehtë dhe ekonomike
12 arsye t’i doni verërat greke

12 arsye t’i doni verërat greke

1. Greqia synon prodhimin e verërave cilësore në sasi të vogla. Rreth 5 milon litra verë prodhohen në vit më çka Greqia vihet në rangun e rajoneve më të rëndësishme të prodhimit të verës. 2. 275... Vera e gëzon zemrën
Mish i fshatit, kënaqësia gastronomike e përcjell me verë të kuqe

Mish i fshatit, kënaqësia gastronomike e përcjell me verë të kuqe

Ushqimi nga hapësirat ballkanike e cila konsumohet gjatë gjithë sezoneve edhe pse më mirë është kur jashtë është ftohtë, duke pas parasysh se ka disa lloje të ndryshme të mishit. Nëse kjo kënaqësi gastronomike kërkon... mos u frikoni, përpiquni ta gatuani këtë recet
Mish i pjekur: Tava javore me mish të pjekur në mënyrën greke

Mish i pjekur: Tava javore me mish të pjekur në mënyrën greke

Mirë se erdhët në drekën zyrtare javore greke! Kjo është një nga ushqimet që nuk kanë shijen e njëjtë si në shtëpi si në restorant. Aq shumë jeni mësuar me versionin shtëpiak, edhe goja është... Përbërja
Dy lloje të mezeve nga kuzhina greke

Dy lloje të mezeve nga kuzhina greke

Ushqime të llojllojshme dhe të lehta, konsumohen gjatë 50 ditëve të Agjërimit të Madh para Pashkëve. Më të mirat prej tyre tradicionalisht përgatiten për piknikun e të Hënës së Pastër me të cilin edhe fillon... Ju dëshirojmë agjërim të lehtë
Gjithçka për tiropita: Ushqimi I preferuar në Greqi

Gjithçka për tiropita: Ushqimi I preferuar në Greqi

Të njohur për tejkalimin e mëngjesit, grekët fillojnë të shqetësohen për konsumimin e ushqimit në mëngjesin e vonshëm, kur vjen koha për “dekatiano”  apo “ mëngjes (uzinë) në ora 10”. Ky ushqim shpesh përbëhet nga... Thjeshtë pyetni vendasit
Musaka me lulelakër

Musaka me lulelakër

Në këtë pjesë të botës nuk ekziston musaka por musaki. Ky është një ushqim që na bashkon e që e dimë se gjithkund mund ta gjejmë. Ndoshta me përbërje dhe shije të ndryshme por gjithkund... Variant më e lehtë për musakë klasike
Festa e karnavaleve në Greqi: Zgarë të enjten!

Festa e karnavaleve në Greqi: Zgarë të enjten!

Në gjithë Greqinë ekziston numër i madh i traditave dhe festimeve të karnavaleve gjatë këtyre tre javëve të cilat dallohen në bazë të regjioneve, qyteteve, madje ka dallime edhe nga fshati në fshat. Por një... Të mos kuptojnë vegjetarianët